News

15.12.2023
Marek Zaionc
Sukces naszych studentów w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Nasz zespół rozwiązał 10 z 12 zadań, wyprzedzając na podium Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet Wrocławski z 9 zadaniami. Zawodnicy wykazali się, oprócz umiejętności programistycznych i szybkiego myślenia, dodatkowo żelaznymi nerwami: w ciągu ostatniej godziny (z 5 godzin trwania zawodów) rozwiązali 4 zadania, odrabiając z nawiązką stratę do czołówki i wprawiając wszystkich widzów w zdumienie. Wygrywając zawody europejskie, nasi zawodnicy zapewnili sobie miejsce w światowych finałach International Collegiate Programming Competition, czyli Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które planowane są na jesień 2024 w Astanie (Kazachstan). To drugie z rzędu zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w tej imprezie, a jednocześnie drugi sukces naszej drużyny w tym sezonie, po zdobyciu w listopadzie Mistrzostwa Polski.

Złoci medaliści - Antoni Długosz, Kacper Paciorek i Kacper Topolski -

są studentami informatyki analitycznej i matematyki na naszym Wydziale.

Na miejscu 6., zdobywając brązowe medale, znalazła się druga drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego - Justyna Jaworska, Jan Klimczak i Rafał Pyzik.

Dla nich również jest to kolejny sukces, po złotym medalu Mistrzostw Polski. Łącznie na zawodach CERC przyznano 9 kompletów medali (2 złote, 3 srebrne, 4 brązowe), w czołówce znalazły się po dwie drużyny z UJ, UW, UWr oraz Zagrzeb, Budapeszt i Ryga.

Kolejne drużyny UJ zajęły miejsca:
16. Filip Konieczny, Łukasz Orski, Jacek Markiewicz
19. Tomasz Mazur, Katzper Michno, Hubert Zięba
39. Aliaksei Mamonau, Ihar Maroz, Uladzimir Marozau

Opiekunami drużyn byli dr Lech Duraj i mgr Krzysztof Potępa.


Pełny ranking dostępny jest na stronie mistrzostw.

11.04.2023
Marek Zaionc
Informatyka analityczna wsród kierunków studiów po których zarabia się najlepiej w Polsce.

Gazeta Wyborcza z 10.04.2023 podała ranking kierunków studiów po których zarabia się najlepiej w Polsce:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29649216,po-politechnice-warszawskiej-zarabia-sie-najlpiej-wyniki-badania.html?_ga=2.137199155.2090779156.1680468410-1018977170.1680468409#S.miasta-K.C-B.2-L.2.maly

Po jakich kierunkach zarabia się najlepiej?

Według danych z jesieni ubiegłego roku jest nim górnictwo i geologia na Politechnice Wrocławskiej, gdzie mediana wynosi aż ponad 12 tys. zł. Dalej znalazła się informatyka analityczna na Uniwersytecie Jagiellońskim (11 430 zł) oraz informatyka na UW (11 111 zł).

W pierwszej piątce jest jeszcze jedna warszawska uczelnia – Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych. Dwa jej kierunki zajęły miejsca czwarte i piąte. Po obu mediana zarobków wyniosła nieco ponad 11 tys. zł. Najlepszy kierunek na PW – elektronika i komunikacja – znalazł się na siódmym miejscu.

26.03.2023
Paweł Idziak
Informatyka UJ z najwyższą kategorią naukową A+

W ostatniej kategoryzacji dyscyplina naukowa Informatyka w naukach ścisłych i przyrodniczych uzyskała Najwyższą możliwą kategorię A+. Ocena A+ oznacza "poziom porównywalny z czołowymi europejskimi ośrodkami naukowymi i doceniana jest za granicą".

W przeprowadzonej ocenie brano pod uwagę publikacje naukowe, poziom finansowania projektów badawczych i badawczo-rozwojowych uzyskanego w konkursach grantowych, a także wpływ wyników przeprowadzonych badań naukowych na społeczeństwo i gospodarkę. Badania te w większości prowadzone są przez pracowników i doktorantów Instytutu Informatyki Analitycznej.

Każda dyscyplina naukowa mogła otrzymać jedną z ocen: A+, A, B+, B lub C. Kategorię A+ z Informatyki mają, poza Uniwersytetem Jagiellońskim, jedynie Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski.

Wyniki ewaluacji naukowej na Uniwersytecie Jagiellońskim przedstawione są całościowo w poniższym podsumowaniu:

https://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/153196832

28.11.2022
Paweł Idziak
Studenci Informatyki Analitycznej mistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie:

 • Antoni Długosz,
 • Grzegorz Gawryał,
 • Jacek Salata

zwyciężyła w Mistrzostwach Centralnej Europy w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w dniach 26-27 listopada w Ljubljanie (Słowenia). Nasz zespół rozwiązał 10 z 12 zadań, wyprzedzając reprezentację Uniwersytetu Warszawskiego (która również rozwiązała 10 zadań, ale w gorszym czasie) oraz Uniwersytet Karola w Pradze i Uniwersytet w Zagrzebiu (po 8 zadań). Wygrywając zawody europejskie, nasi zawodnicy zapewnili sobie miejsce w światowych finałach International Collegiate Programming Competition, czyli Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które planowane są na jesień 2023, a odbędą się w Egipcie. Jest to pierwsze zwycięstwo Uniwersytetu Jagiellońskiego w ponad 20-letniej historii startów w MIstrzostwach Centralnej Europy. Złoci medaliści - Antoni Długosz, Grzegorz Gawryał i Jacek Salata - są studentami informatyki analitycznej na naszym Wydziale. 

Na 5. miejscu, ze srebrnym medalem, uplasowała się kolejna drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego, w składzie
 • Vladyslav Denysiuk,
 • Oleh Naver,
 • Roman Yanushevskyi.
Nasi młodzi srebrni medaliści są tegorocznymi laureatami stypendium im. Franciszka Mertensa, pochodzącymi z Ukrainy.
 
Pozostałe drużyny UJ również zajęły wysokie miejsca:
11. Justyna Jaworska, Jan Klimczak, Rafał Pyzik,
13. Paweł Sankin, Bogdan Tolstik, Daniil Zabauski,
17. Andrii Kuts, Kacper Topolski, Maksym Zub.
 
Pełny ranking dostępny jest na stronie https://putka-cerc.acm.si/contests/cerc22/public-scoreboard/. Gratulujemy pierwszym w historii zwycięzcom Mistrzostw z UJ, oraz całej naszej reprezentacji, pracującej pod opieką dra Lecha Duraja.
 
29.07.2022
Paweł Idziak
Adam Polak uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców
24.04.2022
Paweł Idziak
Sukces naszych studentów w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

W Mistrzostwach Europy Centralnej w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC Central European Regional Contest), organizowanych w tym roku przez Uniwersytet w Ljubljanie, reprezentacja Uniwersytetu Jagiellońskiego, składająca się ze studentów Informatyki Analitycznej, odniosła wielki sukces, zdobywając 4 medale (na 11 przyznanych):

 • 2. miejsce i złoty medal
  • Krzysztof Pióro
  • Bartosz Podkanowicz
  • Krzysztof Potępa
 • 3. miejsce i złoty medal
  • Grzegorz Gawryał
  • Jacek Salata
  • Krzysztof Ziobro
 • 6. miejsce i srebrny medal
  • Justyna Jaworska
  • Jan Klimczak
  • Rafał Pyzik
 • 7. miejsce i srebrny medal
  • Andrii Orap
  • Kacper Topolski
  • Maksym Zub

Zwyciężył zespół Uniwersytetu Wrocławskiego, a walka o zwycięstwo była wyrównana - pierwsze trzy zespoły rozwiązały 8 zadań z 12 dostarczonych przez organizatorów, drużyna z Wrocławia uczyniła to najszybciej. Pełny ranking dostępny jest na stronie

https://putka-cerc.acm.si/contests/cerc21/public-scoreboard/.

Tegoroczny wynik jest najlepszym w historii udziału Uniwersytetu Jagiellońskiego w Mistrzostwach Europy Centralnej - serdecznie gratulujemy całej naszej reprezentacji pracującej pod kierunkiem dra Lecha Duraja.

02.04.2022
Paweł Idziak
Krzysztof Potępa uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki
Krzysztof Potępa, student Informatyki Analitycznej, uzyskał stypendium Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w roku akademickim 2021/2022
19.01.2022
Lech Duraj
Sukcesy naszych studentów w zawodach CERC i AMPPZ 2021

Drużyna UJ2 w składzie: Bartosz Podkanowicz, Krzysztof Pióro, Krzysztof Potępa zdobyła złoty medal (trzecie miejsce) podczas zawodów Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym 2021.

Srebrne medale (miejsce 8.) wywalczyła drużyna UJ1 w składzie: Grzegorz Gawryał, Jacek Salata, Krzysztof Ziobro, otrzymała też nagrodę dodatkową za najszybsze rozwiązanie zadania A. Medale brązowe przypadły w udziale dwóm drużynom reprezentującym nasz wydział - drużynie UJ5 (miejsce 9.) w składzie: Andrei Mishchanka, Nazarii Denha, Paweł Sankin oraz UJ6 (miejsce 10.) w składzie: Andrii Kuts, Andrii Orap, Maksym Zub. Wszyscy medaliści są studentami informatyki analitycznej.

Z kolei w rozegranych we wrześniu 2021 Mistrzostwach Europy Centralnej, organizowanych przez Czeski Uniwersytet Techniczny w Pradze, drużyna UJ2 (Grzegorz Gawryał, Jacek Salata, Krzysztof Ziobro) zdobyła 2. miejsce, złote metale i awans do światowych finałów ICPC. Drużyna UJ1 (Bartosz Podkanowicz, Krzysztof Pióro, Krzysztof Potępa) znalazła się na 6. miejscu, co dało jej medal srebrny.

10.12.2021
Marek Zaionc
Granty NCN dla Krzysztofa Turowskiego, Marcina Kozika, Piotra Kawałka i Jana Derbisza.

Nasi pracownicy otrzymali kolejne granty NCN.

SONATA: dr inż. Krzysztof Szymon Turowski, Charakteryzacja treści informacyjnej struktur grafowych;

PRELUDIUM BIS: dr hab. Marcin Kozik, Puste przyrzeczenia Thomasa Jerome Schaefera

PRELUDIUM: Piotr Kawałek - „Obwody modularne - algorytmy i ograniczenia dolne"

PRELUDIUM: Jan Derbisz - „H-grafy - rozpoznawanie, izomorfizm i problemy pokrewne".

 

10.12.2021
Marek Zaionc
Adam Polak wyróżniony w konkursie im. Witolda Lipskiego.

Rada Nagrody im. Witolda Lipskiego postanowiła przyznać w roku 2021 wyróżnienie doktorowi Adamowi Polakowi. Nagroda przyznawana jest od 2005 roku młodym polskim naukowcom (poniżej 30 roku życia) za dorobek w zakresie informatyki i jej zastosowań.

Adam Polak obronił doktorat na Uniwersytecie Jagiellońskim pod opieką prof. Pawła Idziaka. W trakcie studiów doktoranckich odbył staż naukowy na MIT u prof. Virginii Vassilevskiej Williams. Obecnie realizuje staż podoktorski na École Polytechnique Fédérale de Lausanne. Jego zainteresowania badawcze dotyczą przede wszystkim podstawowych pytań z dziedziny algorytmów i złożoności obliczeniowej, w szczególności tzw. złożoności drobnoziarnistej (fine-grained complexity).

Więcej informacji o nagrodzie dostępnych jest na stronie Konkursu.

10.12.2020
Paweł Idziak
Mgr Krzysztof Kleiner laureatem XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki

Mgr Krzysztof Kleiner został jednym z laureatów rozstrzygniętego w dniu 24 listopada 2020 roku XXXVII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiego Towarzystwa Informatycznego na najlepsze prace magisterskie z informatyki. Otrzymał on wyróżnienie w Konkursie za pracę magisterską wykonaną pod promotorską opieką dra Lecha Duraja w Instytucie Informatyki Analitycznej.

Praca ta była przyjęta na najbardziej prestiżową konferencję algorytmiczną: ACM-SIAM Symposium on Discrete Algorithms (SODA20)

24.10.2020
Paweł Idziak
Marek Zaionc wybrany w skład dyrekcji MUCI

Marek Zaionc został ponownie wybrany do Dyrekcji Międzyuniwersyteckiego Centrum Informatyzacji na kadencje 2020-2024.

24.10.2020
Marek Zaionc
Krzysztof Maziarz laureatem konkursu na najlepszą pracę prace magisterskią w dziedzinie uczenia maszynowego

Krzysztof Maziarz student Informatyki Analitycznej zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą uczenia maszynowego lub analizy danych. Jego praca "Evolutionary-Neural Hybrid Agents for Architecture Search" wykonana pod kierunkiem prof. Jacka Tabora uzyskała pierwsze miejsce w ścieżce zastosowań tego konkursu.

30.05.2020
Marek Zaionc
Granty NCN dla Bartosza Walczaka i Bartłomieja Boska.

Bartosz Walczak otrzymał grant w konkursie Narodowego Centrum Nauk SONATA BIS-9 na badania "Kolorowania, kliki i zbiory niezależne w klasach grafów";

Bartłomiej Bosek otrzymał finansowanie w konkursie Narodowego Centrum Nauki OPUS 18 na badania Algorytmiczny Nullstellensatz

31.05.2020
Marek Zaionc
Habilitacja Piotra Micka

Rada Dyscypliny Informatyka na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie nadała 28 maja 2020 Piotrowi Mickowi stopień doktora habilitowanego nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie informatyka.

Wcześniej Komisja habilitacyjna postanowiła pozytywnie zaopiniować wniosek dr. Piotra Micka. Uchwała Komisji zostaje podjęta jednogłośnie przez wszystkich członków komisji, w trakcie obrad odbywających się w formie wideokonferencji w dniu 6 maja 2020 r. Komisja działała w składzie:

prof. dr hab. Łukasz Kowalik – przewodniczący komisji,
• dr hab. Jarosław Byrka – recenzent,
• prof. dr hab. Tomasz Łuczak – recenzent,
• dr hab. Marcin Pilipczuk – recenzent,
• prof. dr hab. Marek Zaionc – członek komisji,
• dr hab. Paweł Zieliński – członek komisji,
• dr hab. Marcin Mazur – sekretarz komisji.

 

 

29.01.2020
Marek Zaionc
Jakub Kozik i Bartosz Walczak członkami Komitetu Informatyki PAN

Jakub Kozik i Bartosz Walczak zostali wybrani do Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk.

 

https://wyborykomitety.pan.pl/wp-content/uploads/2020/01/Komitet-Informatyki-PAN.pdf  

02.12.2019
Paweł Idziak
Awans do World Finals ACM ICPC w Moskwie po Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, Praga 2019

W trakcie Central Europe Regional Programming Contest, który odbył się w Pradze w dniach 29.11-2.12.2019 studenci Informatyki Analitycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyli dwa medale.

Partner Główny reprezentacji UJ

Medal złoty i czwarte miejsce uzyskała drużyna w składzie:

 • Krzysztof Pióro
 • Bartosz Podkanowicz
 • Krzysztof Potępa

Drużyna ta awansowała do World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest. Finały te odbędą się w Moskwie, w maju 2020.

Medal brązowy i miejsce dwunaste uzyskała drużyna w składzie:

 • Nazarii Denha
 • Andrii Orap
 • Maxym Zub

 

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 4.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

Udział zawodników w CERC był możliwy również dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Partnera Głównego reprezentacji UJ, którym jest PKO Bank Polski.

23.10.2019
Agnieszka Łupińska
Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Partner strategiczny:

 

 

Przez najbliższe 3 lata Instytut Informatyki Analitycznej organizuje Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Tegoroczne mistrzostwa odbędą się w dniach 25-27 października 2019 na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Partnerem Strategicznym jest PKO Bank Polski. Więcej informacji znajduje się na stronie AMPPZ

Sponsorzy Złoci:

Sponsor:

Partner:

17.10.2019
Marek Zaionc
Grant NCN dla Piotra Micka

Piotr Micek uzyskał finansowanie projektu Porządek i geometria


     https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2019-10-15-beethoven3

w programie BEETHOVEN CLASSIC 3. Program ten finansujący polsko-niemieckie projekty badawcze jest wspólną inicjatywą NCN i DFG. Piotr Micek będzie realizować swój projekt wraz z prof. Stefanem Felsnerem z Technische Universität Berlin.

22.05.2019
Marek Zaionc
Instytut Informatyki Analitycznej

Zarządzeniem nr 36 z dnia 21.05.2019 Jego Magnificencja Rektor UJ przekształcił Zespół Katedr i Zakładów Informatyki Matematycznej na

Instytut Informatyki Analitycznej

Instytut powstaje z dniem 1.06.2019.

 

22.05.2019
Paweł Idziak
Grant NCN dla Marka Zaionca

Marek Zaionc uzyskał finasowanie projektu

Ilościowe badania teorii mnogości. Czy ZF i ZFC są asymptotycznie równoważne?

w programie NCN OPUS 16

02.12.2019
Agnieszka Łupińska
Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, Praga 2018

W trakcie Central Europe Regional Programming Contest, który odbył się w Pradze w dniach 30.11-3.12.2018 studenci Informatyki Analitycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego wywalczyli dwa medale.

Partner Główny reprezentacji UJ
Partner Główny reprezentacji UJ

Medal srebrny i szóste miejsce uzyskała drużyna w składzie:

 • Rafał Burczyński
 • Franciszek Stokowacki
 • Michał Zieliński

Medal brązowy i miejsce dziesiąte uzyskała drużyna w składzie:

 • Grzegorz Gawryał
 • Jacek Salata
 • Krzysztof Ziobro

 

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 3.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

Udział zawodników w CERC był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Partnera Głównego reprezentacji UJ, którym jest PKO Bank Polski.

08.05.2018
Agnieszka Łupińska
Finały światowych ACM International Collegiate Programming Contest
Partner Główny reprezentacji UJ
Partner Główny reprezentacji UJ

Studenci Informatyki Analitycznej w składzie:

 • Vladyslav Hlembotskyi
 • Franciszek Stokowacki
 • Michał Zieliński

reprezentowali Uniwersytet Jagielloński podczas światowych finałów ACM International Collegiate Programming Contest, które odbyły się w Pekinie w dniach 15-20 kwietnia 2018. Nasza drużyna zajęła 31 miejsce lokując się w 3 promilach najlepszych programistów świata.

Studenci biorą udział w projekcie "Programiści przyszłości 2.0" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, którego głównym celem jest przygotowanie do zawodów programistycznych również pod względem kształcenia w zakresie matematyki i matematycznych podstaw informatyki.

Udział zawodników w finałach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PKO Bank Polski.

22.11.2017
Paweł Idziak
Studenci Informatyki Analitycznej wicemistrzami Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym

Studenci Informatyki Analitycznej

 • Vlad Hlembotskyi
 • Franciszek Stokowacki
 • Michał Zieliński

zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się w Zagrzebiu  w dniach 17-20.11.2017. Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

Partner Główny reprezentacji UJ
Partner Główny reprezentacji UJ

Druga drużyna UJ, również złożona ze studentów informatyki analitycznej:

 • Rafał Burczyński
 • Weronika Grzybowska
 • Kamil Rajtar

zajęła miejsce 10-te.

Partnerem Głównym reprezentacji UJ jest PKO Bank Polski.

Do ACM ICPC World Finals w Pekinie awansowały 3 drużyny

 • jedna z Uniwersytetu Warszawskiego
 • jedna z Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • i jedna z Uniwersytetu Karola w Pradze.
30.10.2017
Paweł Idziak
Studenci Informatyki Analitycznej wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Studenci Informatyki Analitycznej

 • Vlad Hlembotskyi
 • Franciszek Stokowacki
 • Michał Zieliński

zajęli 2-gie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 27-28.10.2017. Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego. 3-cie miejsce zajeli studenci Uniwersytetu Wrocławskiego.

Partnerem Głównym reprezentacji UJ jest PKO Bank Polski.

29.05.2017
Paweł Idziak
Grant NCN dla Piotra Danilewskiego
W konkursie PRELUDIUM 12 Piotr Danilewski uzyskał grant pod tytułem Język programowania dla hierarchicznych, wielordzeniowych, równoległych architektur z użyciem ManyDSL
12.05.2017
Agnieszka Łupińska
Finały światowych ACM International Collegiate Programming Contest
Partner Główny reprezentacji UJ
Partner Główny reprezentacji UJ

Drużyna studentów informatyki analitycznej, w składzie Vladyslav Hlembotskyi, Krzysztof Maziarz i Michał Zając, będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński podczas nadchodzących finałów światowych ACM International Collegiate Programming Contest, które odbędą się już 24 maja 2017 w Rapid City w Południowej Dakocie.

Zawodnicy będą rywalizować ze 132 innymi zespołami wyłonionymi na drodze eliminacji spośród piętnastu tysięcy reprezentacji trzech tysięcy uniwersytetów ze 103 krajów. Zmagania będzie można śledzić na żywo pod adresem http://icpclive.com/.

Udział zawodników w finałach jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez PKO Bank Polski.

27.01.2017
Paweł Idziak
Grant POLONIUM dla Marka Zaionca

Projekt dotyczący ilościowych aspektów logiki i programów, zgłoszony przez Marka Zaionca (z zespołem Katarzyna Grygiel, Agnieszka Łupińska, Łukasz Lachowski i Maciej Bendkowski) bedzie realizowany w ramach polsko-francuskiego konkursu Polonium 2017/2018.

09.12.2016
Lech Duraj
Pierwsze i drugie miejsce drużyn UJ w zawodach MWPZ

Zwycięzcą XI Mistrzostw Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym została drużyna reprezentująca Uniwersytet Jagielloński, w składzie:

 • Igor Adamski
 • Adam Polak
 • Piotr Bejda

Miejsce drugie zajęła drużyna studentów UJ:

 • Krzysztof Maziarz
 • Michał Zając
 • Vladyslav Hlembotskyi

Na miejscu trzecim uplasowali się reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego.

Konkurs MWPZ organizowany jest cyklicznie, od 2003 roku, wspólnie przez Uniwersytet Adama Mickiewicza i Politechnikę Poznańską.

24.11.2016
Marek Zaionc
Nowe granty NCN dla Jakuba Kozika i Macieja Bendkowskiego

TCS otrzymał dwa nowe granty Narodowego Centrum Nauki. W konkursie OPUS 11 Jakub Kozik uzyskał grant pod tytułem Losowe zachłanne algorytmy kolorowania hipergrafów. W konkursie PRELUDIUM 11 Maciej Bendkowski uzyskał grant pod tytułem Ilościowe aspekty złożoności obliczeniowej w rachunku lambda.

12.05.2017
Lech Duraj
Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego w finałach ACM ICPC

Drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego (w składzie: Vladyslav Hlembotskyi, Krzysztof Maziarz, Michał Zając) zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC Central European Regional Contest) i zakwalifikowała się do finałów światowych ACM International Collegiate Programming Contest, które odbędą się w Rapid City w Stanach Zjednoczonych, w maju 2017.

Na tych samych zawodach miejsce 6. zajęła kolejna drużyna UJ (Michał Glapa, Karol Kaszuba, Michał Seweryn), a pozostałe zespoły uplasowały się na miejscach 16. (Krzysztof Kleiner, Marek Rusinowski, Szymon Stankiewicz), oraz 21. (Jan Derbisz, Jakub Łabaj, Franciszek Stokowacki). Zwyciężyła drużyna Uniwersytetu Warszawskiego, a kolejne miejsca zajęły: Uniwerstytet w Zagrzebiu, druga drużyna UW, oraz Uniwersytet Wrocławski. Pełna klasyfikacja zawodów dostępna jest na oficjalnej stronie zawodów.

 

Partner Główny reprezentacji UJ
Partner Główny reprezentacji UJ

ACM International Collegiate Programming Contest to największy i najpopularniejszy konkurs programistyczny na świecie - w edycji 2016 wzięło udział ponad 40 000 studentów z prawie 3 000 uniwersytetów z ponad stu krajów. Konkurs odbywa się od 1977, jest organizowany przez międzynarodową organizację Association for Computing Machinery.

 

Partnerem Głównym reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego na Mistrzostwa Europy była firma PKO Bank Polski. Drużyny, które będą reprezentować Polskę w przyszłorocznych finałach światowych, tj. drużyny Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego, otrzymają stypendia ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

24.11.2016
Marek Zaionc
Prof Paweł Idziak wybrany do CK

Prof. Paweł Idziak został wybrany do Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, na kadencję 2017-2020 w dyscyplinie informatyka w naukach matematycznych. Drugim wybranym kandydatem w tej dyscyplinie jest prof. Mirosław Kutyłowski z Politechniki Wrocławskiej.

Z naszej Rady Wydziału do Centralnej Komisji został również wybrany prof. Sławomir Kołodziej w dziedzinie matematyka w naukach matematycznych. Gratulujemy.

24.11.2016
Agnieszka Łupińska
Kampania promocyjna Twarze UJ

Trwa kampania promocyjna Twarze UJ. Zachęcamy do zapoznania się z profilem Katarzyny Janochy - studentki I roku studiów drugiego stopnia informatyki analitycznej. Wywiad jest dostępny na stronie http://www.uj.edu.pl/wiadomosci/-/journal_content/56_INSTANCE_d82lKZvhit4m/10172/125296652

24.11.2016
Paweł Idziak
Grant NCN dla Piotra Micka w konkursie SONATA-BIS

Piotr MIcek uzyskał grant SONATA BIS na badania pt: Wymiar i reprezentacje częściowych porządków: złożoność obliczeniowa, ograniczenia i strukturalne własności

30.09.2016
Paweł Idziak
Prof. Marek Zaionc członkiem PKA

Profesor Marek Zaionc został członkiem Polskiej Komisji Akredytacyjnej na czteroletnią kadencję od 2016 roku. Gratulujemy!

Więcej informacji o składzie PKA na stronie MNiSzW:

http://www.nauka.gov.pl/aktualnosci-ministerstwo/wybitny-informatyk-szefem-polskiej-komisji-akredytacyjnej.html

24.11.2016
Marek Zaionc
Nowe granty NCN dla Tomasza Krawczyka i dla Bartosza Walczaka

TCS otrzymał dwa nowe granty Narodowego Centrum Nauki. W konkursie OPUS 9 Tomasz Krawczyk otrzymał grant "Uogólnienia problemów rozpoznawania w klasach grafów reprezentowanych geometrycznie i za pomocą porządków". W konkursie SONATA 9 Bartosz Walczak otrzymał grant "Kolorowanie geometrycznych grafów przecięć i problemy pokrewne"
 

24.11.2016
Marek Zaionc
Trzecie miejsce w mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu dla studentów Informatyki Analitycznej

Studenci Informatyki Analitycznej uplasowali się niezwykle wysoko w ACM Central European Regional Contest 2015 w Zagrzebiu zajmując trzecie, piąte i trzynaste miejsce. Wyniki są pod adresem: http://cerc.hsin.hr/index.php?page=results

3nd place: Szymon Łukasz, Krzysztof Maziarz, Michał Zając
5th place: Michał Glapa, Karol Kaszuba, Michał Seweryn
13th place: Jan Gwinner, Tomasz Wesołowski, Michał Zieliński

Wszystke trzy miejsca na podium zajęły polskie uniwersytety. Zwyciężył Uniwersytet Warszawski. Miejsce drugie przypadło Uniwersytetowi Wrocławskiemu. Drużyna w składzie Szymon Łukasz, Krzysztof Maziarz, Michał Zając awansowała do ACM ICPC World Finals, które odbędą sie w czerwcu 2016 w Tajlandii. To będzie już 10-ty udział reprezentacji UJ w ACM ICPC World Finals

Komentarz Gazety Wyborczej na temat zawodów: http://wyborcza.pl/1,75400,19198506,polacy-mistrzami-europy-srodkowej-w-programowaniu-zespolowym.html?disableRedirects=true#ixzz3rk5w8Lu8"

 
 
30.09.2016
Agnieszka Łupińska
3 miejsce studentów informatyki analitycznej w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2015

Zespół studentów informatyki analitycznej w składzie: Łukasz, Maziarz, Zając, zajął 3 miejsce w zakończonych 25 października Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym 2015.

Wyniki pozostałych zespołów:

6 miejsce: Michał Glapa, Karol Kaszuba, Michał Seweryn.

8 miejsce: Jan Gwinner, Tomasz Wesołowski, Michał Zieliński

17 miejsce: Jakub Cieśla, Michał Kosnowski, Patryk Mikos

26 miejsce: Jan Derbisz, Krzysztof Francuz, Jakub Łabaj

27 miejsce: Bartłomiej Puget, Szymon Śliwa, Michał Ziobro

11.02.2015, 12:49
Marek Zaionc
MAESTRO prestigious grant for Paweł Idziak.

MAESTRO prestigious grant to Professor Paweł Idziak.
Maestro project was selected for funding in the most prestigious National Science Centre competition Maestro 6.

11.02.2015, 12:30
Marek Zaionc
Grant of Polish National Science Center for TCS

New Polish National Science Center grant for TCS Department: Marcin Kozik, Algebraic theory for CSP.

27.10.2014, 16:31
Pawel M. Idziak
Jagiellonian Team 2nd in 2014 Polish Collegiate Programming Contest

Jagiellonian Team:

Michał Glapa
Teodor Jerzak
Wiktor Kuropatwa
placed 2nd in the Polish Collegiate Programming Contest Warszawa, Poland, October 26, 2014.

Our other 3 teams placed

4th:
Piotr Bejda
Grzegorz Guśpiel
Michał Seweryn
10th:
Karol Kaszuba
Szymon Łukasz
Michał Zając
13th:
Michał Dyrek
Jan Gwinner
Michał Zieliński

 

28.06.2014, 11:34
Pawel M. Idziak
Diament Grant for Grzegorz Guśpiel

Among 86 Diament Grants of the Ministry of Science and Higher Education for outstanding students in Poland one went to Grzegorz Guśpiel - TCS student:

Resource allocation algorithms working under incomplete information

08.06.2014, 19:59
Pawel M. Idziak
TCS student, Piotr Bejda - Algorithmaster of the Year 2014

Piotr Bejda won the finals of 2014 Algorithmic Encounters (Potyczki Algorytmiczne).

Moreover two other TCS studends had advanced to the Finals of 2014 Algorithmic Encounters:

 • Jakub Adamek
 • Igor Adamski

20 finalists were choosen out of more than 1400 participant all over the nation.

01.06.2014, 20:36
Piotr Micek
Our Theoretical Computer Science track of studies positioned as a benchmark
Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższe uchwałą z dnia 10 kwietnia 2014 uznała opis efektów kształcenia przygotowany przez nasz Zespół jako wzorcowy dla kierunku studiów informatyka na analityczna.
07.05.2014, 11:40
Pawel M. Idziak
2 new grants of Polish National Science Center for TCS

Two new NCN grants for TCS Department

 • Bartłomiej Bosek - New techniques for matching and flow problems
 • Marek Zaionc - Asymptotic methods in lambda calculus and combinatory logic
17.12.2013, 12:01
Pawel M. Idziak
Scholarships of the Minister of Science for TCS students
Professor Lena Kolarska-Bobińska, the minister of science, granted scholarships for good study results and outstanding performance to the following TCS students:
 • Jakub Adamek
 • Grzegorz Guśpiel
 • Wiktor Kuropatwa
 • Adam Polak
03.12.2013, 13:57
Grzegorz Matecki
The best quality of TCS courses in Poland (pl)
Kierunek informatyki analitycznej został nagrodzony w konkursie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji ogłoszonym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Spośród 261 zgłoszonych wniosków nagrodzono 13 najlepszych o profilu praktycznym i 13 najlepszych o profilu ogólnoakademickim. Każdy nagrodzony kierunek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1.000.000 zł.
Na liście laureatów znalazł się też inny kierunek prowadzony na Uniwersytecie Jagiellońskim - biotechnologia. Oba kierunki zostały ocenione najwyżej w kategorii profilu ogólnoakademickiego.
19.11.2013, 11:06
Pawel M. Idziak
Jagiellonian team 2nd in ACM Central Europe Regional Contest
agiellonian students placed very high in ACM Central European Regional Contest, November 15-17, 2013, Kraków, Poland
2nd place:
Jakub Adamek
Igor Adamski
Piotr Bejda
9th place:
Krzysztof Kleiner
Michał Piekarz
Michał Seweryn
10th place:
Jakub Cieśla
Michał Kosnowski
Paweł Kubiak
11th place:
Wiktor Kuropatwa
Wojciech Łopata
Michał Sapalski

The winner of CERC is Comenius University, Bratislava. The 3rd place went to University of Warsaw. The team Jakub Adamek, Igor Adamski, Piotr Bejda advanced to ACM ICPC World Finals, which will take place in June 2014 in Ekaterinburg, Russia.

This is our 8th start in ACM ICPC World Finals

28.10.2013, 16:18
Marek Zaionc
Jagiellonian Team 2nd in 2013 Polish Collegiate Programming Contest

Jagiellonian Team: Wiktor Kuropatwa, Michał Sapalski, Wojciech Łopata placed 2nd in the 2013 Polish Collegiate Programming Contest Warszawa, Poland, October 27, 2013. Our other 2 teams placed 7th: Jakub Adamek Igor Adamski Piotr Bejda and 13th: Krzysztof Kleiner Michał Piekarz Michał Seweryn

03.07.2013, 18:55
Marek Zaionc
Bronze medal in ACM ICPC World Finals
Jagiellonian Team Jakub Adamek, Grzegorz Guśpiel, Jonasz Pamuła won bronze medal in the World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest held in St Petersburg, Russia.
12.06.2013, 12:41
Grzegorz Matecki
3rd place of our students in ABB IT Challenge 2013
Team of our students:
 • Tomasz Wesołowski
 • Anita Ciosek
 • Łukasz Kostrzewa
took 3rd place in ABB IT Challenge 2013. More info on ABB site.
16.05.2013, 09:28
Pawel M. Idziak
Diament Grant for Adam Polak
Among 89 Diament Grants for outstanding students in Poland one went to Adam Polak - TCS student:

Parallel graph algorithms and their GPU implementation

08.05.2013, 20:05
Pawel M. Idziak
Generation of the Future (pl)
Konkurujemy z najlepszymi - to projekt nagrodzony w programie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Generacja Przyszłości kwotą 499 200 zł.

Celem projektu jest przygotowanie 19 studentów informatyki analitycznej i 3 studentów matematyki do udziału w międzynarodowych zawodach studenckich.

03.01.2013, 14:01
Pawel M. Idziak
UZI, April 27, 2013
The programming contest "UZI" will take place April 27, 2013. It will help selecting teams to represent Jagiellonian University in:
 • 18th Academical Polish Championship in Collegiate Programming, Warszawa, October 2012
 • ACM - Central European Programming Contest, Kraków, November 15-17, 2013
  13.12.2012, 20:14
  Pawel M. Idziak
  Scholarships Mobility Plus for Piotr Micek and Bartosz Walczak
  Professor Barbara Kudrycka, the minister of science, granted scholarships in frame of the Mobility Plus program for young scientists. This program covers long-term research of Polish young scientists in the leading research groups all over the world. Our Faculty received two grants for:
  • Piotr Micek going to Technische Universität in Berlin,
  • Bartosz Walczak going to Charles University in Prague.
  12.12.2012, 17:35
  Pawel M. Idziak
  Scholarships of the Minister of Science for TCS students
  Professor Barbara Kudrycka, the minister of science, granted scholarships for good study results and outstanding performance to the following undergraduate TCS students:
  • Grzegorz Guśpiel
  • Robert Obryk
  • Krzysztof Pasek
  • Adam Polak
  and graduate TCS students:
  • Andrzej Grzesik
  • Michał Lasoń
  • Bartosz Walczak
  19.11.2012, 20:36
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian teams 2nd and 6th in ACM Central Europe Regional Contest
  Jagiellonian students placed very high in ACM Central European Regional Contest, November 16-18, 2012, Kraków, Poland
  2nd place:
  Jakub Adamek
  Grzegorz Guśpiel
  Jonasz Pamuła
  6th place:
  Igor Adamski
  Piotr Bejda
  Michał Sapalski
  9th place:
  Wojciech Łopata
  Jacek Szmigiel
  Michał Zgliczyński

  The team Jakub Adamek, Grzegorz Guśpiel, Jonasz Pamuła advanced to ACM ICPC World Finals, which will take place in June/July 2013 in St Petersburg, Russia

  This is our 7th start in ACM ICPC World Finals

  29.10.2012, 10:35
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team 3rd in 2012 Polish Collegiate Programming Contest
  Jagiellonian Team:
  • Igor Adamski
  • Piotr Bejda
  • Michał Sapalski
  placed 3rd in the 2012 Polish Collegiate Programming Contest Warszawa, Poland, October 26-28, 2012.

  Our other 2 teams placed 11th:

  • Michał Bejda
  • Wiktor Kuropatwa
  • Dawid Pustułka
  and 12th:
  • Dominik Dudzik
  • Michał Feret
  • Bartosz Szabucki
  27.09.2012, 21:04
  Pawel M. Idziak
  Marcin Kozik got a Prime Minister Prize
  Marcin Kozik got a Prime Minister Prize for distinguished results in his habilitation thesis
  27.09.2012, 21:01
  Pawel M. Idziak
  4 new grants of Polish National Science Center for TCS
  Four new NCN grants for TCS Department
  • Jarosław Grytczuk, Bartłomiej Bosek, Tomasz Krawczyk - Graphs and posets game colorings
  • Piotr Micek, Grzegorz Gutowski, Jakub Kozik - On-line choosability
  • Michał Lasoń - Combinatorics of matroids and simplicial complexes
  • Bartosz Walczak, Adam Gągol - Graph sharing games: strategies and algorithms
  22.06.2012, 22:00
  Pawel M. Idziak
  Leszek Horwath got a 3-years research scholarship DOCTUS
  Leszek Horwath got a 3-years research scholarship DOCTUS for the project:

  Parallel GPGPU algorithms in graphs

  23.05.2012, 12:58
  Pawel M. Idziak
  TCS students at World Finals of ACM ICPC placed 18th
  In the 2012 World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest held in Warsaw, Poland the team of TCS@Jagiellonian students placed 18th. This year 25,016 contestants competed in 8,339 teams from 2,219 universities from 85 countries on six continents.
  Our team

  Robert Obryk, Contestant
  Adam Polak, Contestant
  Maciej Wawro, Contestant
  prof. Pawel Idziak, coach
  dr Lech Duraj, co-coach
  dr Grzegorz Herman, co-coach

  was placed among top best programmers in the World.

  04.04.2012, 15:07
  Marek Zaionc
  diamentowy grant dla Roberta Obryka
  Z naszego Wydziału diamentowy grant odebrał Robert Obryk student informatyki analitycznej. Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka wraz z rektorem Uniwersytetu Warszawskiego i przewodniczącą Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich Katarzyną Chałasińską-Macukow wręczyły stu wybitnym studentom „Diamentowe Granty" na prowadzenie własnych badań naukowych. Uroczystość ogłoszenia listy nazwisk laureatów odbyła się w Kancelarii Premiera i połączona była z przyznaniem naukowcom nagród Prezesa Rady Ministrów za rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową, naukowo-techniczną i artystyczną.
  04.12.2011, 11:47
  Pawel M. Idziak
  New Polish National Science Center grants for TCS
  Four new NCN grants for TCS Department
  • Andrzej Grzesik - Applications of flag algebras in extremal graph theory
  • Jakub Kozik, Piotr Micek - Algorithmic Local Lovász Lemma as double counting
  • Marcin Kozik, Paweł Idziak - DATALOG in Constraints Satisfaction Problem
  • Michał Zmarz, Jarosław Grytczuk - Thue games
  04.12.2011, 10:37
  Pawel M. Idziak
  6 Jagiellonian teams among top 10 in Poznan Collegiate Programming Contest

  6 teams (with Jagiellonian students, PhD students, professors and alumni) placed among top 10 in Poznan Collegiate Programming Contest:

  2nd place:
  Robert Obryk
  Adam Polak
  Maciej Wawro
  4th place:
  Witold Jarnicki
  Alan Meller
  Arkadiusz Pawlik
  5th place:
  Grzegorz Guśpiel
  Jonasz Pamuła
  Michał Sapalski
  6th place:
  Igor Adamski
  Marek Wróbel
  Michał Zgliczyński
  8th place:
  Lech Duraj
  Grzegorz Gutowski
  Grzegorz Herman
  10th place:
  Jakub Adamek
  Michał Bejda
  Piotr Bejda

   

  26.11.2011, 19:43
  Pawel M. Idziak
  Maciej Wawro 4th in Algorithmic Engagements 2011
  There were 21 finalist chosen out of over 1300 participants. Jagiellonian students placed:
  4th - Maciej Wawro,
  7th - Wojciech Bukowicki,
  15th - Grzegorz Guśpiel.

  14.11.2011, 10:34
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian teams 2nd and 3rd in ACM Central Europe Regional Contest

  Jagiellonian students placed very high in ACM Central European Regional Contest, November 11-13, 2011, Prague, Czech Republic.

  2nd place:
  Robert Obryk
  Adam Polak
  Maciej Wawro
  3rd place:
  Jakub Adamek
  Grzegorz Guśpiel
  Jonasz Pamuła
  14th place:
  Wojciech Bukowicki
  Przemysław Derengowski
  Maciej Gawron

  The team Robert Obryk, Adam Polak, Maciej Wawro advanced to ACM ICPC World Finals, which will take place in May 2012 in Warsaw.

  This will be our 6th start in ACM ICPC World Finals

   

  02.11.2011, 19:23
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team 5th in 2011 Polish Collegiate Programming Contest
  Jagiellonian Team:
  • Robert Obryk
  • Adam Polak
  • Maciej Wawro
  placed 5th in the 2011 Polish Collegiate Programming Contest Warszawa, Poland, October 28-31, 2011.

  Our other 2 teams advancing to ACM ICPC Cenral Europe Programming Contest placed 6th:

  • Jakub Adamek
  • Grzegorz Guśpiel
  • Jonasz Pamuła
  and 10th:
  • Wojciech Bukowicki
  • Przemysław Derengowski
  • Maciej Gawron
  04.08.2011, 10:55
  Marek Zaionc
  PAWEŁ WASZKIEWICZ NIE ŻYJE
  Wczoraj w wypadku drogowym zginął nasz kolega Paweł Waszkiewicz. Odszedł od nas wspaniały ciepły człowiek, błyskotliwy matematyk, charyzmatyczny wykładowca i naukowy przewodnik młodzieży. Jego ostatnie badania otwierały nowe horyzonty w teorii dziedzin.

  Paweł Waszkiewicz doktoryzował się na Uniwersytecie w Birmingham a całą swoją pracę zawodową związał z Katedrą Podstaw Informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Miał 38 lat. Dr Paweł Waszkiewicz zginął w środę 3 sierpnia wieczorem pod kołami pędzącego samochodu przy ul. Bobrzyńskiego w Krakowie.

  Uroczystości pogrzebowe odbędą w nowej kaplicy na cmentarzu Batowickim we wtorek 9 sierpnia o godzinie 13.

  Pozostawił żonę i dwoje dzieci.

  30.05.2011, 23:07
  Marek Zaionc
  Bronze medal to TCS students at World Finals of ACM ICPC
  In the 2011 World Finals of the ACM International Collegiate Programming Contest held in Orlando, FL, USA the team of TCS@Jagiellonian students won bronze medal. This year 24,915 contestants competed in 8,305 teams from 2,070 universities from 88 countries on six continents.
  Our team


  Robert Obryk, Contestant
  Adam Polak, Contestant
  Maciej Wawro, Contestant
  prof. Pawel Idziak, coach
  dr Lech Duraj, co-coach
  Bartosz Walczak, co-coach


  was placed among top best programmers in the World.

  22.03.2011, 16:22
  Marek Zaionc
  Ocena wyróżniająca PKA dla kierunku informatyka na naszym Wydziale
  Wydział uzyskał ocenę wyróżniającą jakości kształcenia na kierunku „informatyka" prowadzonym na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

  W uchwale PKA czytamy:

  Kierunek ten wyróżnia się wysokim poziomem prowadzonej działalności dydaktycznej, znakomitymi efektami kształcenia, wdrożonym kompleksowym systemem zapewnienia jakości kształcenia, znakomitą bazą materialną, a także wysokim poziomem prowadzonej działalności naukowej, zakresem i charakterem współpracy międzynarodowej oraz kadrą wybitnych uczonych, rozpoznawalnych w skali międzynarodowej. Organizacja studiów zapewnia studentom i doktorantom właściwy rozwój ich aktywności naukowo-badawczej.

  Całość uchwały Prezydium PKA Nr 113/2011

  16.12.2010, 11:31
  Pawel M. Idziak
  POLONIUM Grant for Marek Zaionc
  Marek Zaionc with the team: Olivier Bodini (Paris 6), Katarzyna Grygiel, Jakub Kozik, Grzegorz Matecki, Mikołaj Pudo, got a POLONIUM research grant
  Quantitative logic
  for years 2011 - 2012

  22.11.2010, 15:30
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian students 2nd in Central European Programming Contest

  Jagiellonian Teams were placed very high in the 2010 Central European Programming Contest:

  2-nd place:
  Adam Polak
  Robert Obryk
  Maciej Wawro
  5th place:
  Marek Wróbel
  Kamil Kraszewski
  Wojciech Bukowicki
  6th place:
  Piotr Zieliński
  Jonasz Pamuła
  Filip Wójciak

  Our runners-up advanced to the World Finals of the ACM ICPC. The Finals will be in Sharm El Sheikh, Egypt.

  More information: http://cerc10.ii.uni.wroc.pl/standings.pdf

  06.11.2010, 18:07
  Pawel M. Idziak
  2nd, 4th and 5th place in the 2010 Polish Collegiate Programming Contest

    Jagiellonian Team were placed high in the 2010 Polish Collegiate Programming Contest

  2nd place
  Marek Wróbel
  Kamil Kraszewski
  Wojciech Bukowicki
  4th place
  Michał Sapalski
  Jakub Adamek
  Michał Bejda
  5th place
  Adam Polak
  Robert Obryk
  Maciej Wawro
  7th place
  Grzegorz Guśpiel
  Igor Adamski
  Michał Zgliczyński
  8th place
  Piotr Zieliński
  Jonasz Pamuła
  Filip Wójciak

  Full results:
  http://amppz.wmi.amu.edu.pl/standing.php

  29.09.2010, 09:48
  Pawel M. Idziak
  Bartłomiej Bosek got Open Mind Award
  During the 3rd Polish Combinatorial Conference the Open Mind Prize was awarded (for the first time) to the best Polish young combinatorists. The prizewinners are:
  • Barłomiej Bosek - Jagiellonian University
  • Andrzej Dudek - Carnegie Mellon University
  04.08.2010, 19:33
  Pawel M. Idziak
  M.Wróbel & A.Łącki won PostgreSQL Android Application Contest
  Our students Marek Wróbel and Albert Łącki won PostgreSQL Android Application Contest with their application "Barcode Inventory".

  The contest was to create an open source PostgreSQL application for the Android OS. The prize was a brand-new Nexus One phone donated by Google.

  The project was realized during TCS course Mobile Programming run by Grzegorz Gutowski and Michał Zmarz.

  01.08.2010, 15:21
  Pawel M. Idziak
  Adam Polak 13th out of 10 192 in Google Code Jam

  Our student Adam Polak placed 13th in the Finals of Google Code Jam in Dublin. There were 10 192 competitors starting all over the World.

  27.07.2010, 12:49
  Pawel M. Idziak
  R&D security grant for TCS group
  Reserch group:
  • Paweł Idziak - leader,
  • Bartłomiej Bosek,
  • Andrzej Grzesik,
  • Grzegorz Gutowski,
  • Mateusz Kostanek,
  • Jakub Kozik,
  • Tomasz Krawczyk,
  • Grzegorz Matecki,
  • Piotr Micek,
  • Arkadiusz Pawlik,
  • Andrzej Pezarski,
  • Mikołaj Pudo,
  • Maciej Ślusarek,
  • Bartosz Walczak,
  • Marek Zaionc,
  • Michał Zmarz
  got an R&D grant Movement tracking in monitored zones from Polish Ministry of Science and Higher Education

  19.05.2010, 17:38
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian student - Maciej Wawro - 4th in Algorithmics Encounters
  Jagiellonian students in the Finals of 2010 Algorithmic Encounters (Potyczki Algorytmiczne):
  4th Maciej Wawro
  12th Jan Hązła
  14th Jonasz Pamuła
  Finalists were chosen out of more than 1400 participant all over the nation.

  28.04.2010, 18:14
  Marek Zaionc
  Jagiellonian student Maciej Loziczonek got the second prize at the ABB IT Challenge.
  Jagiellonian student Maciej Loziczonek got the second prize at the ABB IT Challenge for the best MsC thesis. The title of thesis is „Robust Detection of Coronary Arteries". Details at http://www.abb.pl/cawp/plabb046/ef1d6ed25f0d5b5dc12577100064dfb1.aspx
  19.04.2010, 15:35
  Pawel M. Idziak
  Michał Lasoń got a research scholarship DOCTUS
  Michał Lasoń got a 3-years research scholarship DOCTUS for the project:

  On-line list coloring as a model of tasks selection

  19.04.2010, 15:29
  Pawel M. Idziak
  Bartosz Walczak got a research scholarship DOCTUS
  Bartosz Walczak got a 3-years research scholarship DOCTUS for the project:

  Efficient sharpening of video streams in a multitasking environment

  20.02.2010, 12:54
  Pawel M. Idziak
  TCS goes mobile
  In cooperation with Google TCS starts a new project APP PHONES. During a course of MOBILE PROGRAMMING our students will make their own application for mobile phones. Main focus is on applications in Android.

  Google supports the project with Nexus One phones (to be used by our students during the course). Also experts from Google Krakow office will be invited to meet the students.

  08.01.2010, 14:23
  Pawel M. Idziak
  Piotr Micek et al. got a KBN research grant
  Piotr Micek, Bartłomiej Bosek, Iwona Cieślik, Pawel M. Idziak, Tomasz Krawczyk, Grzegorz Matecki, Bartosz Walczak got a KBN research grant

  On-line algorihms and combinatorial games

  for years 2010 - 2012

  30.04.2009, 12:33
  Piotr Micek
  Research & Development Center
  In partnership with AutoID Polska we established Research & Development Center. It aims to carry on a project Automatic identification of vehicles by recognition of registration plates recorded on video streams.

  21.04.2009, 21:55
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team in top 0.5% of the best programmers in the World
  After ACM International Collegiate Programming Contest World Finals held in Stockholm, Sweden, Jagiellonian Team was placed 34 among 7,109 teams representing 1,838 universities in 88 countries.
  This puts our team

  Kamil Kraszewski
  Marek Wróbel
  Paweł Zaborski

  among top 0.5% of the best programmers in the World

  19.04.2009, 21:22
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team 1st in 2009 KrakOpen Team Programming Challenge
  Jagiellonian Team:

  Dominik Dudzik
  Dominik Kempa
  Radosław Kożuch

  won 2009 KrakOpen Team Programming Challenge.

  Other Jagiellonian Teams are:

  3rd: Alan Meller, Rafał Pytko, Piotr Zieliński
  4th: Rafał Józefowicz, Robert Obryk, Jonasz Pamuła
  10th: Jan Hązła, Mateusz Kwiatek, Filip Wójciak

  21.01.2009, 10:13
  Pawel M. Idziak
  KBN research grant for Lech Duraj

  Lech Duraj got KBN research grant:

  Optimal graph orientation problems

  for years 2009-2010

  21.01.2009, 10:11
  Pawel M. Idziak
  KBN research grant for Marcin Kozik
  Marcin Kozik got KBN research grant:

  Algebraic approach to Constraint Satisfaction Problem

  for years 2009-2011

  30.12.2008, 12:17
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian student - Alan Meller - 1st in Polish Internet Programming Competition
  Jagiellonian students in Polish Internet Programming Competition:

  1st Alan Meller
  10th Jonasz Pamuła

  out of 1722 competitors.

  Details
  02.12.2008, 10:55
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team advanced to the ACM ICPC World Finals
  Jagiellonian Team:

  Kamil Kraszewski
  Marek Wróbel
  Paweł Zaborski

  was placed 3rd in the ACM Central European Programming Contests (Wrocław, November 30, 2008) and advanced to the ACM ICPC World Finals (Stokholm, Sweden, April 2009).

  Other Jagiellonian Teams in top ten (among 75 teams competing) are:

  8th place:
  Rafał Józefowicz
  Robert Obryk
  Jonasz Pamuła

  9th place:
  Dominik Dudzik
  Dominik Kempa
  Radosław Kożuch


  09.11.2008, 20:32
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team 4th in 2008 Polish Collegiate Programming Contest
  Jagiellonian Team:

  Rafał Józefowicz
  Robert Obryk
  Jonasz Pamuła

  placed 4th in the 2008 Polish Collegiate Programming Contest
  Poznań, Poland, November 7-8, 2008.

  Other Jagiellonian teams placed:

  6th - Kamil Kraszewski, Marek Wróbel, Paweł Zaborski
  8th - Jan Hązła, Mateusz Kwiatek, Filip Wójciak
  10th - Alan Meller, Rafał Pytko, Piotr Zieliński

  Among 53 teams starting in the competition there are:
  3 teams from Warsaw University (1,2,3)
  4 teams from Jagiellonian (4,6,8,10)
  3 teams from Wrocław University (5,7,9)
  placed in the top 10.

  15.09.2008, 08:45
  Pawel M. Idziak
  Marcin Kozik got a grant from FOUNDATION FOR POLISH SCIENCE
  Marcin Kozik got a 2 year grant Homing 2008 from FOUNDATION FOR POLISH SCIENCE

  The list of all 15 awards can be found at:
  http://www.fnp.org.pl/programy_aktualne/laureaci_powroty_2008.html

  09.06.2008, 16:59
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian student - Mateusz Kwiatek - 3rd in Algorithmics Encounters
  Jagiellonian students in the Finals of 2008 Algorithmic Encounters (Potyczki Algorytmiczne):

  3rd Mateusz Kwiatek
  8th Rafal Jozefowicz
  9th Dominik Kempa
  10th Piotr Zielinski
  15th Lech Duraj
  16th Rafal Pytko
  22nd Kamil Kraszewski

  Finalists were choosen out of more than 2750 participant all over the nation.
  09.06.2008, 16:52
  Pawel M. Idziak
  KBN research grant for Jaroslaw Grytczuk

  Jaroslaw Grytczuk got KBN research grant:

  Algorythmics aspects of words cobinatorics

  for years 2008-2010

  28.05.2008, 10:14
  Pawel M. Idziak
  TCS and Interia.pl research cooperation
  A governmental research project on "New generation global mailing system" is being conducting in cooperation of TCS and Interia.pl
  12.04.2008, 03:49
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team in top 0.5% of the best programmers in the World
  After ACM International Collegiate Programming Contest World Finals held in Banff, Alberta, Canada, Jagiellonian Team was placed 31 among 6,700 teams representing 1,821 universities in 83 countries. This puts our team among top 0.5% of the best programmers in the World

  29.03.2008, 12:41
  Pawel M. Idziak
  New TCS project approved by Polish Ministry of Science
  Joint project of Jagiellonian University and Charles University (Prague) was approved by Polish Ministry of Science.

  Two groups will be working together on
  Algebraic Approach to Constraint Satisfaction Problem.
  09.12.2007, 10:34
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team FIRST in Poznan Open Programming Contest 2007
  Jagiellonian Team:

  Rafal Józefowicz
  Alan Meller
  Bartosz Walczak

  placed FIRST in Poznan Open Programming Contest, December 7-8, 2007.
  Other Jagiellonian Teams are placed: 5th, 9th, 13th, 20th, 22th, 23th among 104 teams starting.

  13.11.2007, 10:50
  Pawel M. Idziak
  Jagiellonian Team 3rd in 2007 ACM Central European Collegiate Programming Contest
  Jagiellonian Team:

  Rafał Józefowicz
  Alan Meller
  Bartosz Walczak

  placed 3rd in the 2007 ACM Central European Collegiate Programming Contest
  • 1
  • 2